3 қараша 2022 ж.

ISSAI зерттеушісі Төлеген Ахметов Токиодағы Токай университетінде тағылымдама өтті

ISSAI ғылыми қызметкері Төлеген Ахметов Токиодағы Токай университетінде толықтырылған шындық үшін компьютерлік көру бойынша тағылымдаманы аяқтады. Төлеген сапарының мақсаты компьютерлік көру және толықтырылған және виртуалды шындық саласындағы біліммен, жәнк тәжірибемен алмасу, сондай-ақ Токай университетімен ынтымақтастық болды.

Тағылымдама барысында Ахметов мырза ақпараттық медиа технологиялар кафедрасының профессоры, доктор Казухико Хамамотомен және оның зертханасының қызметкерлерімен жұмыс істеді. Зертхана виртуалды шындық бойынша зерттеулермен айналысады.

Төлеген жаңа дағдыларға ие болды және HTC Vive, Oculus Rift 2, Varjo 2, Magic Leap, Nreal және Geomagic Touch және CAVE systems сияқты басқа құрылғылар сияқты әртүрлі бас дисплейлері үшін бағдарламалау бойынша білім алды. Тағылымдама аясында ол сонымен қатар жергілікті және халықаралық ұйымдар үшін әртүрлі кеңейтілген және виртуалды шындық жобаларын әзірлейтін AVR Japan компаниясына барды.

“Маған жұмыс процесі ұнады, және жапондық әріптестерімнің жұмыс құштарлығына таң қалдым. Мен Japan Robot Week, Japan IT Week, Metaverse Expo Tokyo, XR Fair Tokyo, AI Expo Tokyo, Blockchain Expo Tokyo және Quantum Computing Expo Tokyo сияқты бірнеше көрмелерге қатыса алдым. Бұл іс-шаралардың барлығын жергілікті ғылыми топтар мен өндірістік ұйымдар ұйымдастырды. Осы мүмкіндіктің арқасында мен робототехника, IT және кеңейтілген шындық (XR) саласындағы инновациялық тәсілдер мен шешімдер туралы көп ақпарат біле алдым”, – дейді Төлеген.

Төлеген сонымен қатар Токай ниверситетінің Таканава кампусында “өнеркәсіптік қауіпсіздікті жақсарту үшін толықтырылған шындыққа негізделген ескерту жүйесі” атты ғылыми жобасын көрсетті.

« of 4 »