19 қыркүйек 2024 ж.

ISSAI командасы NU ARC-2024 жыл сайынғы ғылыми конференциясы аясында пленарлық отырыстар мен панельдік сессияларға қатысты

2024 жылдың 19 қыркүйегінде Ақылды жүйелер және жасанды интеллект институтының (ISSAI) командасы Назарбаев университетінде жыл сайынғы ғылыми-зерттеу конференциясы (NU ARC-2024) аясында пленарлық пікірталастар мен панельдік сессияларға қатысты.

Конференция “Жаңа материалдар мен технологиялар” тақырыбында профессор Рашид Баширдің пленарлық сессиясымен басталды, ол Grainger кафедрасының құрметті төрағасы, биоинженерлік профессоры және Урбана-Шампейндегі Иллинойс университетінің Grainger инженерлік колледжінің деканы. Профессор Башир инженерлік пен биологияның қиылысу тақырыбына тоқталып, жекелендірілген диагностика және жасушалық машиналарды басып шығару мүмкіндіктеріне назар аударды.

ISSAI командасының мүшелері Солтүстік-Батыс университетіндегі Кверри-Симпсон биоэлектроника институтының негізін қалаушы және директоры профессор Джон Роджерс сессиясына қатысты. Доктор Роджерс “Өткізуші электроника: биоэлектрондық дәрі-дәрмектерден қоршаған ортаны мониторингтеуге дейін” деп аталатын презентация жасады, осы саладағы өзінің жаңашыл зерттеулерін шолу жасады.

ISSAI командасы жыл сайынғы NU ARC-2024 ғылыми-зерттеу конференциясы кезінде бірнеше іс-шараларға белсенді қатысты. Сондай-ақ олар Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрі Саясат Нұрбек, NEOM университетінің президенті профессор Андреас Кангелларис, Назарбаев университетінің президенті профессор Вакар Ахмад, Назарбаев университетінің проректоры профессор Илесанми Адесида және Қ. Жұбанов атындағы Ақтөбе өңірлік университетінің ректоры доктор Лаура Карабасова сынды көрнекті сарапшылардың қатысуымен өткен 21-ғасырдағы университеттердің рөлі туралы негізгі панельдік сессияға қатысты.

Тікелей талқылау университеттердің ұзақ мерзімді миссияларды қабылдауы және студенттерді басқаруға тарту қажеттілігін атап өтті. Министр Саясат Нұрбек университеттердің өңірлік экономикалар, мәдени даму және адами капиталды құру үшін маңыздылығын атап өтті. Панель сессиясы академиялық ортада әйелдердің көшбасшылығының маңыздылығын және әртүрлі перспективалардың инновацияларды қалай ынталандыратынын талқылады.

« of 6 »