27 қазан 2022 ж.

2022 жылғы 24-28 қазан аралығында Назарбаев Университетінде Азия университеттік Альянсының (AUA) жастар форумы өтті. Бұл форумның басты тақырыбы – “Мета-Жібек жолын құру: Азия мәдениеттерін нақты және виртуалды әлемге біріктіру”

Форум аясында Ақылды жүйелер мен жасанды интеллект институты
(ISSAI) Инженерия және цифрлық ғылымдар мектебінің компьютерлік ғылымдар және робототехника және мехатроника кафедраларының профессорларымен бірге екі сағаттық семинар ұйымдастырды.

Семинардың негізгі мақсаты жасанды интеллект интеллект, компьютерлік көру, сымсыз сенсорлар, робототехника және интеллектуалды жүйелер саладағы ағымдағы зерттеулердің барысын ұсыну болды.

​Семинарды ISSAI техникалық координаторы Ербол Абсалямов өткізді, және келесі баяндамалар көрсетілді:

• Профессор Аднан Язичи, компьютерлік ғылымдар факультеті: “сымсыз мультимедиялық сенсорлық желі қосымшаларындағы есептеу интеллектісі”;
  • Аға деректер талдаушы Аскат Күздеуов, ISSAI: “AnyFace: кірістерді есепке алмай бетті тануға деректерге бағдарланған тәсіл”
    Профессор Маттео Рубаготти, робототехника және мехатроника кафедрасы: “Адам мен роботтың қауіпсіз физикалық өзара әрекеттесуі үшін нақты уақыттағы қозғалысты жоспарлау”
    Зерттеуші Шахизат Нұрғалиев, ISSAI: “нашар көретіндер мен соқырларға арналған жасанды интеллект негізіндегі визуалды көмекші жүйесі”
    Профессор Бердах Абибуллаев, робототехника және мехатроника кафедрасы:”Нақты уақыттағы ми-компьютер интерфейсі”
    Деректерді өңдеу жөніндегі маман Саид Мұсаходжаева, ISSAI: “қазақ тіліне арналған жасанды интеллект негізінде сөйлеу және табиғи тілді өңдеу”
    Профессор Сиамак Фазли, информатика факультеті:”дәрі-дәрмектерді ашуға арналған машиналық оқыту”
    Профессор Гусейн Атакан Варол, ISSAI негізін қалаушы директоры: “жасанды интеллект көмегімен кеңейтілген шындыққа негізделген адамның есте сақтау қабілетін жақсарту”

Презентациядан кейін әр түрлі университеттердің студенттері (Токио университеті, Чула
Университет, IIT Бомбей, UAEU, HKUST, Сеул ұлттық университеті, Малай университеті, НУ)
өнеркәсіптегі робототехника, краудсорсинг әдістері, бетті тану модельдерін әзірлеу үшіг деректерді әділ жинау туралы сұрақтар қойылды және т. б.

Екі сағат тыныш өтті және барлығы осы қызықты іс-шараларға қатысуға қуанышты болды.

« of 8 »