21 желтоқсан 2023 ж.

ISSAI баяндамалары Сингапурдағы RAAI 2023 конференциясында ұсынылды

Өткен аптада ISSAI қызметкерлері Сингапурда робототехника, автоматтандыру және жасанды интеллект бойынша үшінші халықаралық конференцияға қатысты (RAAI 2023). Іс-шара робототехника, автоматтандыру және жасанды интеллект концепциялары мен технологияларын біріктіріп, қарқынды дамып келе жатқан салалардағы жетекші зерттеушілер, практиктер және сарапшылар арасында диалог, білім, идеялар және тәжірибе алмасу үшін кең ауқымды алаңға айналды.

Конференция барысында ISSAI-дан екі баяндама ұсынылды: «Сөйлеу командаларын тану: сіз үшін ең қажеті – мәтінді сөзге түрлендіру және сөйлеу корпусын алу» (А. Күздеуов, Ш. Нұрғалиев, Д. Тұрмахан, Н. Лайық, Х.А. Варол ) және «Өнеркәсіптік қауіпсіздік мақсатында толықтырылған шындық технологияларын пайдалану арқылы жылуды қабылдау» (Т. Ахметов, Г. Моргер, И. Тұрсынбек және Х.А. Варол). Смарт жүйелер және жасанды интеллект институтының аға деректер талдаушысы Асхат Күздеуов жалпы сөйлеуді тану бойынша жасаған баяндамасы үшін жоғары марапатқа ие болды.

Конференцияның негізгі спикерлері арасында адамдар мен роботтардың тактильді өзара әрекеті тақырыбы бойынша сөз сөйлеген профессор Клемент Госселин (Университет Лавал, Квебек, Канада) болды. Гонконг университетінің профессоры Ганг Фэн көп агенттік жүйелердегі сенімді бірлескен нәтижелерді реттеу туралы айтты, ал профессор Данвей Ванг (Наньян технологиялық университеті, Сингапур) LiDAR сияқты жалпы датчиктер саласындағы соңғы жетістіктерді атап өтіп, «Интеллектуалды жүйелер үшін сенімді қабылдау» жобасын ұсынды. және камералар, сондай-ақ сенімді сыртқы сценарийлер үшін мультимодальды сезіну және қабылдау. Конференцияда сондай-ақ мобильді роботтарды талдау және жолды жоспарлау, автоматтандырылған басқару бойынша жетілдірілген электронды жүйелер, интеллектуалды алгоритмдер және жасанды интеллект есептеулері және компьютерлік көрумен бірге кескінді талдау сияқты түрлі сессиялар болды.

« of 4 »