18 қаңтар 2024 ж.

Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясының президенті ISSAI зертханаларына қонақ болды

18 қаңтарда ҚР Ұлттық ғылым академиясының президенті Күнсұлу Закария бастаған Қазақстан Ұлттық ғылым академиясының делегациясы ISSAI зертханаларына қонақ болды.

Осы сапар барысында ISSAI постдокторантурасының қызметкері Азамат Ешмұхаметов кернеулі роботтардың жұмысын көрсетті. Кернеу құрылымы бар бұл инновациялық роботтар әртүрлі салаларға, соның ішінде барлау, бақылау және т.б. үшін жоғары бейімділікке ие. Өз кезегінде докторант Жанат Махатаева синтетикалық кеңістікті құруға қабілетті адам жадысын арттырудың алғашқы жүйесін ұсынатын ғылыми жұмысының егжей-тегжейлерімен бөлісті. ішкі объектілер үшін уақытша жады. Жанаттың зерттеулері Альцгеймер сияқты дертке шалдыққан адамдарға AR негізіндегі көмекші технологияларды дамытуға жол ашады.

ISSAI жобаларының техникалық үйлестірушісі Ербол Абсалямов қонақтарды қазақ тілі үшін жасанды интеллект, компьютерлік көру, жеке сәйкестендіру және толықтырылған шындықты қолданудағы жеке жетістіктерге тоқталып, институттың негізгі зерттеулерімен таныстырды.

Кездесу нәтижесінде ҚР Ұлттық ғылым академиясының президенті Күнсұлу Закария ISSAI ғылыми жобаларының жоғары деңгейіне тәнті болып, институттың еліміздің өңірлік университеттерімен білім және тәжірибе алмасу жөніндегі бастамасын қолдап, алғысын білдірді.

« of 8 »