22 ақпан 2024 ж.

ISSAI-дың үш мақаласы Жапонияның Осака қаласында өткен ICAIIC 2024 конференциясында ұсынылды

Ақпарат және коммуникация саласындағы жасанды интеллект халықаралық конференциясы (ICAIIC 2024) Наканосима орталығы, Осака университеті, Жапонияда 2024 жылдың 19 ақпан мен 24 ақпан аралығында орын алған. Конференция жасанды интеллект қоғамы KICS (Корей Коммуникация және Ақпараттық ғылымдар Институты) және Осака Университетінің Ақпараттық ғылымдар және технологиялар жоғары мектебі IEEE байланыс қоғамымен және IEICE-CS, IEICE NOLTA Society техникалық демеушілігімен ұйымдастырылды.

Конференция аясында ISSAI-дың үш мақаласы ұсынылды:
1) “ChatGPT for Visually Impaired and Blind” Асқат Куздеуов, Олжас Мұқаев, Нұрғалиев Шахизат, Алишер Кунболсын және Хусейн Атакан Варол ұжымдаса жалған жоба;
2) “Noise-Robust Multilingual Speech Recognition and the Tatar Speech Corpus” Саида Мұсаходжаева, Ринат Гильмуллин, Булат Хакимов, Мансур Галимов, Данил Орел, Адал Адилбеков және Хусейн Атакан Варол ұжымдаса жалған жоба;
3) “TatarTTS: An Open-Source Text-to-Speech Synthesis Dataset for the Tatar Language” Данил Орел, Асқат Куздеуов, Ринат Гильмуллин, Булат Хакимов және Хусейн Атакан Варол ұжымдаса жалған жоба.

Екі мақала Татарстан Ғылым Академиясының Қолданбалы Семиотика Институтымен бірлесе отырып жасалынған жоба еді. Конференцияға директор Атакан Варол, аға деректер талдаушысы Асқат Куздеуов және бакалавриат зеріттеуші студенті Данил Орел қатысты.

ISSAI зерттеу тобы жасанды интеллект саласындағы соңғы зерттеулермен танысуға және жасанды интеллект саласындағы жетекші зерттеушілермен пікір алмасуға алмасуға мүмкіндік алды.

« of 2 »