25 қыркуйек 2024 ж.

ISSAI директоры профессор Атакан Варол Декандар мектебінің ашылу салтанатында пленарлық баяндама жасады

2024 жылдың 25 қыркүйегінде Ақылды жүйелер және жасанды интеллект институтының (ISSAI) директоры, профессор Атакан Варол Назарбаев университетінде “Академиялық көшбасшылық институты: Декандар мектебі” бағдарламасының ашылу салтанаты кезінде панельдік сессияға қатысты. Бағдарлама Қазақстан бойынша мемлекеттік және жеке жоғары оқу орындарының 110 деканына есептелген, белгісіздік жағдайында оқытушылар құрамын тиімді басқару үшін білім мен дағдыларды алмасу мақсатында.

Іс-шара Назарбаев университетінің президенті, профессор Вакар Ахмадтың құттықтау сөзінен басталды, ол декандарды бағдарламаның сәтті басталуымен құттықтады. Декан Аида Сағынтаева оқыту бағдарламаларының маңыздылығы туралы айтып, доктор Варолды таныстырды. Профессор Атакан Варол ISSAI-дің негізгі жобалары мен генеративті жасанды интеллект (ЖИ) саласындағы соңғы әзірлемелерді таныстырып, институттың Қазақстандағы ЖИ дамуындағы рөлін атап өтті. Ол сондай-ақ жасанды интеллекттің жоғары білімге әсерін талқылап, аудиторияны студенттерді болашақ қиындықтарға дайындау үшін жасанды интеллект саласындағы білімдері мен дағдыларын арттыруға шақырды.

Декандарға арналған бағдарлама Назарбаев Университетінің Басқару кеңесінің, Назарбаев қорының, ҚР Ғылым және жоғары білім министрлігінің және Ахмед Ясауи атындағы Халықаралық қазақ-түрік университетінің (AYU) қолдауымен Орталық Азиялық білім беру инновациялары мен трансформациясы ғылыми-зерттеу орталығының (CARCEIT) кәсіби даму бойынша бастамаларының бір бөлігі болып табылады.

« of 4 »