3 қазан 2024 ж.

ISSAI PhD студенті Гурав Могердің жаңа мақаласы TMECH-те жарияланды

Профессор Атакан Варолдың жетекшілігімен Назарбаев Университетінің Инженерлік және цифрлық ғылымдар мектебінің робототехника бойынша докторанты және Ақылды жүйелер және жасанды интеллект институтының (ISSAI) ғылыми қызметкері Гурав Могердің соңғы жұмысы беделді IEEE Mechatronics Transactions (TMEH) журналында жариялануға қабылданғанын қуана хабарлаймыз. Жұмыс қазіргі уақытта ерте қолжетімділік режимінде және оны https://doi.org/10.11024.html.209/3457011  арқылы көруге болады.

Мақалада диаметрі ауыспалы дөңгелектері бар мобильді робот ‒ Improbability Roller-1 роботын әзірлеу және тәжірибелік бағалау егжей-тегжейлі баяндалады. Бұл жұмыста роботтың әртүрлі жер бедеріне бейімделу және дөңгелек өлшемдерін түзету арқылы маневр қабілетін жақсарту мүмкіндігіне назар аударылады. Зерттеу кинематикалық модельді, ашық тізбекті басқару стратегиясын әзірлеуді және оның өнімділігін растау үшін ауқымды сынақтарды қамтиды.

Роботтың эксперименттік бейнелерін ISSAI YouTube арнасынан көруге болады: 1-бейне, 2-бейне және 3-бейне.

« of 3 »