7 February 2020

АЖЖИИ екі жаңа Nvidia DGX-2 серверлерімен ЖИ есептеу қабілетін кеңейтеді

Ақылды жүйелер мен жасанды интеллект институты (АЖЖИИ) екі NVIDIA DGX-2 серверлерін алды. Сервер графикалық өңдеу қондырғыларында (GPGPU) тереңдетілген оқытуды жылдамдату үшін жалпы мақсаттағы есептеулерге мамандандырылған. Бұл әлемдегі ЖИ дамыған ең жылдам жұмыс станциясы болып саналады. Бұл жүйелер ЖИ зерттеу үшін нақты факт болды.

NVIDIA DGX жүйелері тереңдетіп оқытудың және деректерді талдаудың есептеу қажеттіліктерін қанағаттандыруға арналған, революциялық NVIDIA Volta GPU архитектурасына негізделген. Инновациялық GPU-мен оңтайландырылған бағдарламалық қамтамасыз етудің және басқарудың жеңілдетілген нұсқасының арқасында бұл шешімдер революциялық өнімділік пен жылдамдықты қамтамасыз етеді. NVIDIA DGX жүйелері ғалымдарға жұмыс үстелінен бастап деректер орталығына және бұлтқа дейінгі кез-келген платформада ЖИ-ны дамытуға арналған ең қуатты құралдарды ұсынуға арналған.

АЖЖИИ зерттеу тобы Қазақстандағы DGX жүйелерін алғашқылардың бірі болып іске қосты және осы жүйелерді пайдалану тәжірибесі мен тәжірибесін жинады. ISSAI-нің кеңейтілген есептеу қабілеті Назарбаев Университетінің профессорлық-оқытушылық құрамы мен басқа да қазақстандық университеттердің қызметкерлеріне жасанды интеллект саласындағы ғылыми-зерттеу жұмыстарын жандандыруға мүмкіндік береді.

« of 5 »