7 Желтоқсан 2021

Қазақ лингвистері ISSAI зертханаларына келді

2021 жылдың 7 желтоқсанында Ахмет Байтұрсынұлы атындағы Тіл білімі институтынан (Алматы, Қазақстан) Жанар Жұмабаева және Айсәуле Аманбаева ғалымдар ISSAI зертханасында келді.

ISSAI постдокторлық ғалымы доктор Ерболат Хасанов пен ISSAI PR-менеджері Құралай Байменова ISSAI миссиясы, команда мүшелері, есептеу ресурстары және YouTube білім беру арнасы туралы презентация жасады. Презентацияда сондай-ақ институттың қазақ тіліне қатысты үш жобасына жан-жақты шолу жасалды. Олар Казақ тілі корпусы, Қазақ тіліндегі мәтінді сөйлеуге түрлендіру жобасы және Қазақ тіліндегі аталған объектілерді тану деректерінің жиынтығы. Доктор Хасанов ұсынылған жобаларды онлайн режимінде оңай тексеруге болатындығын және барлық әзірленген мәліметтер жиынтығы мен модельдер ISSAI веб-сайтынан жүктеу үшін ашық және көпшілікке қол жетімді екенін атап өтті.

« of 4 »