7 қазан 2022 ж.

ТМД елдерінің мұғалімдері мен білім беру қызметкерлерінің VII конгрессінің делегаттары

Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы (ТМД) елдерінің мұғалімдері мен білім беру қызметкерлерінің VII конгресінің аясындағы делегаттар ISSAI зертханаларына келді.

Мұғалімдер мен білім беру қызметкерлерінің конгресі ТМД білім министрлері конференциясының шешімі бойынша екі жылда бір рет өткізіледі. Биыл ол Назарбаев Университетінде өткізіледі.

Сапар барысында ISSAI техникалық жобасының координаторы Ербол Абсалямов қонақтарды ISSAI негізгі жобаларымен таныстырды. Содан кейін, ISSAI постдокторанты Азамат Ешмұхаметов tensegrity құрылымы бар роботты көрсетті. Келушілер ISSAI-ді өзінің деректер жиынтығын ашық бастапқы форматта бөліскені үшін мақтады.

Конгресстің ашылуында Қазақстанның Оқу-ағарту министрі Асхат Аймағамбетов, Ғылым және жоғары білім министрі Саясат Нұрбек, ТМД Атқарушы комитеті төрағасының орынбасары Бекетжан Жұмаханов, Сенатор Нариман Төреғалиев, “Назарбаев Зияткерлік мектептері” АҚ Басқарма төрағасы Құлаш Шамшидинова, Назарбаев Университетінің Президенті Шигео Катсу және басқалар сөз сөйледі.

НУ Президенті Катсу мырза өзінің құттықтау сөзінде ТМД мұғалімдері мен білім беру қызметкерлерінің VII конгресінің делегаттарын қарсы алды.

Президент Шигео Катсу соңғы 30 жылдағы әртүрлі өршіл білім беру реформаларына қатысуға дайын екендіктерімен құттықтады. Ол НУ эксперимент жасауға және реформалауға дайын болудың жарқын мысалы екенін айтты.

« of 4 »