22 қараша 2022 ж.

ISSAI командасы 2022 жылғы 21 қарашада Ахмет Байтұрсынов атындағы Қостанай облыстық университетінде баяндама жасады. КРУ Солтүстік Қазақстан облысындағы ең мықты университеттердің бірі болып саналады. Сапар барысында ISSAI техникалық жоба координаторы Ербол Абсалямов пен әкімшілік менеджері Гибрат Құрманов Институттың есептеу ресурстары туралы, Қазақстандық университеттер арасында жасанды интеллектті пайдалана отырып есептеулерді ілгерілету және бірлескен зерттеулер әзірлеу үшін әлеуетті ынтымақтастықты жолға қою жөніндегі семинарларды өткізді.

ISSAI өкілдері сонымен қатар аудиторияны Институттың миссиясымен, өткен және қазіргі ғылыми жобалармен таныстырды, жасанды интеллекттің есептеу ресурстарының техникалық ерекшеліктері мен параметрлерін және NVIDIA DGX-1 көмегімен зерттеулердің қалай жүргізілетінін түсіндірді. Сондай-ақ қашықтан қол жеткізу мүмкіндігі және бірлескен зерттеулер үшін қызметкерлермен алмасу мүмкіндігі талқыланды. Филология факультеттері өздерінің магистранттары мен зерттеушілерін ISSAI машиналық аударма жобасына тарту үшін презентацияларға шақырылды. Бірлескен зерттеулердің күтілетін бағыттары – нысандарды анықтау, табиғи тілді өңдеу, бетті тану, машиналық оқыту және автоматтандырылған дизайн.

КРУ-дың ғылым және коммерцияландыру басқармасы DGX-1 мүмкіндіктері мен магистранттары мен докторанттары үшін бірлескен зерттеулерге қызығушылық танытты.

ISSAI жасанды интеллект саласындағы зерттеулер саласындағы елдің тәжірибесі мен әлеуетін арттыру үшін басқа қазақстандық университеттермен ынтымақтасуға ұмтылады.