Дархан Жолтаев

• автономды жүйелер
  • терең оқыту алгоритмдерi
  • жасанды интеллект

Дархан Жолтаев, робототехника бөлімінде Назарбаев Университетiнде 4-курс PhD докторанты. Кандидаттық диссертациям электр жетектерін басқарудың модельсiз әдістері деп аталады.

2010 – 2014 жылдар аралығында ҚазҰУ-де математика мамандығы бойынша бакалавр дәрежесін бітірді. Де Лоррейн университетінде (Нанси, Франция) 2014-2017 жылдар аралығында резервуар инженері мамандығы бойынша магистр дәрежесін алды. 2018-2019 жылдар аралығында НЛА энергетикалық институтында күш электроника тақырыбы бойынша ғылыми асистент болып жұмыс істеді. 2019 жылдан бастап қазіргі уақытқа дейін робототехника бойынша PhD дәрежесін алуда.
Әртүрлі уақытта Brain Machine Interface (BMI) сияқты әртүрлі жобалармен жұмыс істеді. Жел турбинасын түрлендіру жүйелерін басқарудың жетілдірілген әдістерін зерттедi. Дәл қазір RL алгоритмдері бар жел энергиясын түрлендіру жүйелерін басқарудың модельсiз  әдістері дамытуда. Қазіргі уақытта ISSAI-да автономды навигация және күшейтілген оқытуды қолдана отырып, кедергілерді айналып өтү  үшін доңғалақ өлшемін өзгертетін смарт динамикалық мобильді робот әзірлеуде.

Зерттеу қызығушылығы: Модельсіз басқару әдістері, автономды жүйелер, терең оқыту алгоритмдерi және жасанды интеллект