21 ақпан 2023 ж.

ISSAI 2023 халықаралық үлкен деректер және ақылды есептеулер конференциясында

13-16 ақпанда Кореяның Чеджу қаласында өткен 2023 жылғы Үлкен деректер және ақылды есептеулер жөніндегі халықаралық конференцияда ISSAI-дің аға деректер талдаушы Асқат Күздеуов пен негізін қалаушы директор профессор Хусейн Атакан Варол екі зерттеу жұмыстары туралы баяндама жасады:

• Қазақ тілінен тіларалық трансферттік оқу арқылы түркі тілдері үшін сөйлеуді тану, авторлар: Даниил Орел, Рүстем Ешпанов және Хусейн Атакан Варол;
  • AnyFace: кіріс-агностикалық бет-бейнесін анықтауға арналған деректерге негізделген тәсіл. Авторлар: Аскат Күздеуов, Дарина Койшыгарина және Хусейн Атакан Варол.

Сонымен қатар, ISSAI мүшелерге кейбір сессияларында төрағалық ету құрмет берілді. Атап айтқанда, «Мультимодальды деректерді түсіну» тақырыбындағы сессияға профессор Атакан Варол модераторлық етті, ал Асқат Күздеуов «Кескінді өңдеу» сессиясына төрағалық етті. Конференцияда семинарлар, оқу құралдары, постер, негізгі баяндамалар және конференция сессиялары өтті. Конференцияның негізгі спикерлері C. Мохан (Цинхуа университетінің құрметті шақырылған профессоры; IBM компаниясының бұрынғы қызметкері, IBM Research) және Ясуши Сакурай (Осака университетінің ғылыми және өндірістік зерттеулер институтының профессоры) болды.

Үлкен деректер мен ақылды есептеулер әртүрлі пәндерден, соның ішінде информатикадан, ақпараттық технологиялардан және әлеуметтік ғылымдардан назар аударып келе жатқан жаңа зерттеу салалары болып табылады. Үлкен деректер және интеллектуалды есептеу жөніндегі халықаралық конференцияның (BigComp) мақсаты – зерттеушілер, әзірлеушілер және академия, бизнес және өнеркәсіп пайдаланушылары арасындағы ағымдағы зерттеулер, мәселелер, зерттеу нәтижелері, жүйелік әзірлемелер және практикалық тәжірибе туралы идеялар мен ақпараттармен алмасу үшін халықаралық форумды қамтамасыз ету.

« of 5 »