11 мамыр 2023 ж.

Назарбаев Университетінде AUA Summit 2023 өтті: делегаттар ISSAI зертханаларында болды

Жақында Назарбаев Университетінде (НУ) Азия университеттері альянсы (AUA) 2023 саммиті өтті, онда Азияның 15 жетекші университетінің делегаттары білім беру мен зерттеу, және халықаралық ынтымақтастық тақырыптарды талқылау және ой бөлісу үшін жиналды. Саммит 2023 жылдың 11 мамыры мен 13 мамыры аралығында өтті және Ақылды жүйелер мен жасанды интеллект институтының (ISSAI) зертханаларына баруды қамтыды.

ISSAI зертханаларына бару барысында AUA делегаттары институттың соңғы ғылыми жобалары мен әзірлемелерімен танысты. ISSAI техникалық жобаларының координаторы Ербол Абсалямов институттың қазақ тіліне арналған жасанды интеллект технологиялары, компьютерлік көру жобалары, бет-әлпетті анықтау жобалары және толықтырылған шындық жобалары туралы ақпарат берді.

“ISSAI Азия университеттері альянсының делегациясына біздің соңғы зерттеулерімізді көрсету мүмкіндігіне ие болғанына қуанышты. Біздің мақсатымыз – қоғамға елеулі әсер ете алатын озық технологияларды дамыту, және біз жасанды интеллект пен ақылды жүйелер саласында жүргізіп жатқан жұмысымыз осы мақсатқа жету үшін өте маңызды деп санаймыз», – деді Абсалямов мырза.

Баяндамалардан басқа, AUA делегациясы тенсегрити роботтарды көрсеткен постдокторант-ғалым Азамат Ешмұхаметовпен сұхбаттасты. Тенсегрити роботтар – тенсегрити құрылымдарының принциптерін робототехникамен біріктіретін дамып келе жатқан технология. Олар жоғары бейімделгіш және барлауды, тексеруді және бақылауды қоса алғанда, бірқатар қосымшалар үшін пайдаланылуы мүмкін.

Бұл сапар Азия университеттері альянсының аймақтағы жетекші университеттер арасындағы ынтымақтастықты дамытуға бағытталған. AUA Азияның 15 жетекші университеттердің желісі болып табылады және ол білім беру мен зерттеу саласындағы ынтымақтастықты дамытуға, сондай-ақ оған мүше университеттердің халықаралық беделін арттыруға бағытталған.

« of 5 »