25 мамыр 2023 ж.

Бейжің халықаралық математикалық зерттеулер орталығының директоры NU ISSAI-ге келіп, академиялық ынтымақтастық пен зерттеу мүмкіндіктерін талқылады

Жақында Бейжің халықаралық математикалық зерттеулер орталығының директоры, профессор Ганг Тян және оның командасы Назарбаев Университетіне (НУ) кең ауқымды сапары аясында НУ Ақылды жүйелер мен жасанды интеллект институтына (ISSAI) келді. Сапар екі беделді институт арасындағы академиялық ынтымақтастықты дамыту және зерттеу мүмкіндіктерін зерттеуге бағытталған.

Профессор Ганг Тяньмен бірге НУ математика кафедрасының меңгерушісі профессор Донгминг Уэй және жаһандық қатынастар кеңсесі болды.

Сапар барысында ISSAI директоры, профессор Хусейн Атакан Варол Институттың іргелі ғылыми жобалары туралы презентация көрсетті. Баяндама қазақ тіліне арналған жасанды интеллект технологияларын, машина қабылдауды ілгерілетуге бағытталған компьютерлік көру жобаларын және ерекше қажеттіліктері бар адамдарға арналған кеңейтілген шындық (AR) сияқты кең ауқымды бағыттарды қамтыды.

Профессор Ганг Тянь презентацияға риза болды, ISSAI-дың инновациялық зерттеу бастамаларына таңданысын білдірді. ғылыми қызметкерлердің жұмысының маңыздылығын түсіне отырып, олар көрсеткен адалдығы мен тәжірибесін жоғары бағалады.

Баяндамадан кейін екі тарап әлеуетті ынтымақтастық пен зерттеушілермен алмасу бойынша жемісті пікірталас жүргізді. Сұхбат өзара оқу, білім алмасу және бірлескен зерттеу жұмыстары үшін платформа құруды мақсат етті.

ISSAI мүмкіндіктерінің тәжірибесімен таныстыру үшін профессор Варол делегацияны Институттың заманауи зертханаларына экскурсияға апарды. Келушілер ISSAI нысандарын, сондай-ақ C4 ғылым ғимаратында орналасқан басқа да зерттеу зертханаларын зерттеді. Көрнекті зертханалардың қатарында Энергетикалық космос зертханасы, Электрондық микроскопиялық зертханасы, Гуманоидты робототехника зертханасы және т.б. болды.

Сапар біліммен алмасу, бірлескен мүмкіндіктерді зерттеу және пәнаралық зерттеулерді ілгерілету үшін алаң болды. Идеялар мен тәжірибе алмасу іргелі жетістіктерге жол ашып, математика, жасанды интеллект және ақылды жүйелер саласында тұрақты әсер етеді деп күтілуде.

« of 7 »