22 маусым 2023 ж.

ҚР Парламенті Мәжілісінің депутаты ISSAI-мен жасанды интеллект негізінде синтетикалық есірткіге қарсы күрес әдістерін талқылады

Жақында Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісі Экология және табиғатты пайдалану комитетінің құрметті мүшесі Сергей Пономарев мырза Назарбаев Университетінің Ақылды жүйелер және жасанды интеллект институтында (ISSAI) болды.

Оның сапарының мақсаты жасанды интеллект (AI) технологияларын Қазақстанда, әсіресе өскелең ұрпақ арасында синтетикалық есірткі тұтыну проблемасын шешу үшін әлеуетті қолдану мүмкіндіктерін зерделеу болды.

Сапар барысында ISSAI аға менеджері Құралай Байменова институттың ағымдағы ғылыми жобалары туралы баяндама жасады. Пономарев мырза жобаларға тәнті болып, ISSAI-да әзірленіп жатқан инновациялық және практикалық шешімдерді атап өтті.

Пономарев мырза ISSAI негізін қалаушы директоры, профессор Хусейн Атакан Варолмен келіссөздер жүргізіп, синтетикалық есірткімен күресу үшін AI қолдану мүмкіндіктері мен қиындықтарына назар аударды. Пономарев пен профессор Варол білім және ресурстармен алмасудың маңыздылығын мойындай отырып, ынтымақтастыққа дайын екендіктерін білдірді. Олар күш біріктіре отырып, зерттеушілердің, Парламент депутаттарының және құқық қорғау органдарының тәжірибесін пайдаланып, осы проблемамен күресудің инновациялық және кешенді тәсілдерін әзірлеуге ұмтылады.