3 тамыз 2023 ж.

ISSAI медицина және биологиядағы IEEE инженерлік қоғамының 45-ші жыл сайынғы халықаралық конференциясында (EMBC 2023)

Осы жылдың басында Ақылды жүйелер және жасанды интеллект институты (ISSAI) жыл сайын өтетін IEEE Engineering in Medicine and Biology Society (EMBC 2023) әйгілі 45-ші халықаралық конференциясында  ғылыми мақалалар топтамасын ұсынды. ISSAI өткен жылы көру қабілеті бұзылған адамдар кездескен қиындықтарды шешу үшін жасанды интеллект пен табиғи тілді өңдеуді қолдану бойынша бірқатар зерттеу бастамаларын қолға алды. 2023 жылдың көктемінде ISSAI құжаттарының бірі EMBC 2023 презентациясына қабылданды.Таңдалған жұмыс: «Көру қабілеті нашар және зағип адамдарға арналған суреттерге субтитрлерді енгізу: ресурстары шектеулі тілдерге арналған стратегиялар».Сонымен қатар, конференцияның ұйымдастыру комитеті ISSAI-ді шара барысында өздерінің жобалық бастамаларын көрсетуге шақырды.

ISSAI ғылыми қызметкері Батыр Арыстанбеков ISSAI техникалық жобаларының үйлестірушісі Ербол Абсалямовпен бірге EMBC 2023 ресми шақыруларын алды.

IEEE Engineering in Medicine and Biology Society (EMBS) биомедиктер мен  инженерлерді біріктіретін беделді халықаралық қауымдастық болып табылады.Оның 10 000 астам мүшелік базасы әлемнің 97 елін қамтиды.EMBS өз мүшелеріне озық әзірлемелерге, әдістемелерге, ақпаратқа, идеялар мен перспективаларға қол жеткізуді қамтамасыз етеді, осылайша өсіп келе жатқан ғылыми саланың қарқынды дамуын қалыптастырады.

Биылғы EMBC конференциясы аясында әлемнің түкпір-түкпірінен беделді институттардың белді деген зерттеушілері, студенттері және спикерлері жиналды. Негізгі баяндамашылардың тізіміне Окленд университетінің профессоры Питер Хантер кірді, ол медицинадағы симуляция мен модельдеуге,  есептеу жүйелеріне, сондай-ақ көп ауқымды модельдеу мен синтетикалық биологияға қосқан үлесімен танымал.Атап айтарлықтай, бұл іс-шараға биомедициналық сенсорлар мен тасымалданатын  жүйелердегі жұмысымен танымал Сингапур Ұлттық университетінің профессоры Чви Тек Лим мен Дьюк университетінен докторы Нимми Рамануджам да қатысты.ISSAI осы конференцияның қатысушыларының бірі болғанын мақтан тұтады, өйткені бұл оның ұмтылыстары мен жетістіктері туралы ақпаратты таратуға платформа болып табылады.

Конференция барысында ISSAI презентациясы көптеген беделді институттар мен университеттердің, соның ішінде Hyundai Mobis, KAIST, UCL, King’s College London, Johns Hopkins University, Fudan University, University of Waterloo, TRENDS, Trinity College Dublin, Валенсия политехникалық университеті, Пенсильвания университеті, Сидней технологиялық университеті, Нагоя университеті, Ханьян университеті, NIH (Ұлттық денсаулық институттары), Мельбурн университеті, UNSW Сидней және Окленд университеттерінің айтарлықтай назарын аударды.Қатысушылар ISSAI зерттеу және есептеу ресурстарының ауқымын лайықты түрде мойындады.Сонымен қатар, осы ұйымдардың кейбірі ISSAI жобаларын ілгерілету үшін баға жетпес ақпарат ұсынса, басқалары әлеуетті ынтымақтастыққа үлкен қызығушылық танытты.

Тұтастай алғанда, конференция баға жетпес тәжірибе , желі құру, елеулі прогресті және жаңа идеяларды көрсету алаңын ұсына отырып, ISSAI үшін өте пайдалы және тиімді болды.

« of 3 »