19 қыркүйек 2023 ж.

ISSAI-ге қазақстандық жоғары оқу орындарының проректорлары келді

ISSAI-ге қазақстандық жоғары оқу орындарының проректорлары келді. Сапар барысында проректор ISSAI-дің жасанды интеллект және деректер ғылымы саласындағы жобалары туралы хабардар болды. ISSAI деректер талдаушысы Ақнұр Қарабай институттың қазақ тіліне арналған жасанды интеллект технологиялары, компьютерлік көру, медициналық жасанды интеллект және толықтырылған шындықты қамтитын зерттеу жұмысы туралы айтты.

Сондай-ақ, постдокторант Азамат Ешмұхаметов тенсегрити-роботтарды көрсетті. Tensegrity роботтары-бұл tensegrity құрылымдарының принциптерін робототехникамен біріктіретін жаңа технология. Олар оңай бейімделеді және барлау, тексеру және бақылауды қоса алғанда, бірқатар қолданбалар үшін пайдаланылуы мүмкін.

ISSAI зерттеушісі Жанат Махатаева өзінің “жасанды интеллектті пайдалана отырып, толықтырылған шындық негізінде адам жадын жақсарту” жобасы бойынша айтты. Ол Ar жүйесінің әртүрлі компоненттерінің жұмысын түсіндірді, мысалы, aruco маркерлеріне негізделген пайдаланушыны үй ішінде оқшаулау және нысанды тану. Оның жүйесі кеңістіктік жады мен объектілердің орналасуын есте сақтауды қажет ететін кеңістіктік тапсырмаларды орындау кезінде адамдардың когнитивті жүктемесін азайтуға көмектеседі. Оның зерттеулері есте сақтау қабілеті бұзылған адамдар үшін (мысалы, Альцгеймер ауруы) Ar негізіндегі ассистивті технологияларды дамытуға жол ашады.

Қазақстандық жоғары оқу орындарының проректорлары Назарбаев Университетіне және ISSAI-ге сапарымен таң қалды. Қонақтар институт қызметі туралы сұрақтар қойып, барлық жобалар туралы сұрақтар қойды.

« of 2 »